POLYFUNKČNÍ DŮM SOKOLSKÁ 5

moderní dům v historickém centru Olomouce

 

 

Na místě původního zchátralého dvoupodlažního objektu, který byl odstraněn na konci dvacátého století, jsme navrhli novostavbu, která svým technickým a architektonickým řešením spojuje mnoho výhod. Železobetonový skeletový konstrukční systém, zajišťující maximální flexibilitu, založený na železobetonových vrtaných pilotách, umožní dlouhodobé variabilní užitné vlastnosti. Vertikální dělení průčelí na spodní část parteru, střední část a horní část, ukončenou sklonitou střechou, dodržuje tradiční schéma. Rozvržení okenních otvorů, podléhající novému dynamickému řádu, je svým měřítkem a osazením přirozeně vyvážené a v harmonii s okolními stavbami.

Kombinace moderních i tradičních osvědčených materiálů, odkazujících se na lokální vzory, je svým detailem nadčasová. Stavba polyfunkčního domu v historické části města Olomouce je současnou moderní architekturou respektující a doplňující harmonické historické prostředí. 

 

 

Polyfunkční dům Sokolská 5 je rozdělen na dvě části. Přízemí a první patro nabídnou služby. Najdeme zde nově otevřené svatební studio L’ amour, zubní ordinaci, přístrojovou pedikúru, kadeřnictví Bella Mia a studio světel Ewerel.

Ve třetím až pátem patře nalezneme byty o velikosti 1+kk a 2+kk ve vysokém standardu. Součástí bytů jsou klimatizační jednotky, dále videotelefony, venkovní žaluzie z jižní strany, připojení k internetu pomocí optických vláken a plně vybavené kuchyně. Budova je zabezpečena kamerovým systémem a technologií vstupních čipových karet.

Polyfunkční dům Sokolská 5 tak doplní historické centrum o nabídku služeb a nových prostor k bydlení s možností využití 27 krytých parkovacích stání přímo v budově.